Nowa odsłona

Nowa odsłona
invest.getInvestTitle2

Tradycja

Tradycja Nowoczesność

Tradycja

Ul. Piotrkowska jest jedynym w kraju szlakiem, z zachowanym zespołem oryginalnej XIX-wiecznej zabudowy wielkomiejskiej. Z uwagi na wyjątkowe zabudowania została w całości wpisana do rejestru zabytków. Wzdłuż Ulicy co rusz zobaczyć można niezwykłe, eklektyczne kamienice z przełomu XIX i XX wieku. W równie niepowtarzalnych podwórkach, poza twórczymi działalnościami, kameralnymi restauracjami czy kawiarniami odnaleźć można wiele niesamowitych historii. Ul. Piotrkowska przyciąga łodzian i turystów wyjątkowym klimatem przez 365 dni w roku! To ulica kontrastów, która od zawsze skupia, jak w soczewce, wszystko co łódzkie.

invest.getInvestTitle1

Nowoczesność

Nowoczesność

Mając na uwadze wielobarwną historię nieruchomości, industrialny charakter tego wyrosłego na branży włókienniczej miejsca, w którym nadal obecne są mieszczańskie tradycje, proponujemy Państwu inwestycję, która doskonale wpisze się w istniejącą tkankę miejską i stanowić będzie unikalną przestrzeń do życia.

Architektura osiedla nawiązuje do przemysłowej historii tej części Łodzi. Forma budynków, w jasnej i ciepłej kolorystyce, została zaprojektowana z niezwykłą dbałością o detale. Wysokiej klasy materiały wykończeniowe we wnętrzach i na elewacjach, duże przeszklenia stolarki okiennej, minimalistyczne balustrady, to tylko niektóre z wyróżników inwestycji nadające przestrzeniom eleganckiego charakteru i dopełniające ogólną koncepcję architektoniczną.

Na I etap inwestycji, polegający na całkowitej rewitalizacji i modernizacji kamienicy frontowej, znajdującej się we wschodniej pierzei ul. Piotrkowskiej oraz istniejących oficyn, składać się będzie z 38 lokali. Prace remontowe zostały rozpoczęte 2019 roku. 

II etap stanowi wybudowanie trzech pięciopiętrowych budynków, „biegnących” wzdłuż południowej granicy działki, aż do pierzei ul. Wschodniej. Charakteryzująca II etap minimalistyczna, szlachetna i bardziej nowoczesna elewacja budynku stanowić będzie doskonałe uzupełnienie całości. W tej części inwestycji znajdzie się 107 lokali mieszkalnych w metrażach od 25 m2 do 80 m2. Parter budynku zostanie zagospodarowany pod działalność usługową. W garażu podziemnym, z wjazdem od ul. Wschodniej, zaplanowano wielostanowiskowy garaż.